Det här programmen kommer hjälpa dig att klara 9 timmar på Ultravasan 90 km. Programmet innehåller en kul mix av distanspass, backpass, långpass och intervaller. Läs mer ›
- 20 veckor
- 110 pass
- 4-6 pass/vecka
- 50-100 km/vecka
Här hittar du träningsinspiration inför Ultravasan den 19 augusti 2023!
Träningsprogrammen innehåller en bra och kul mix mellan distanspass och fartpass - tanken är att det aldrig ska bli tråkigt utan det ska kännas inspirerande hela vägen fram till loppet.
Det ingår program för styrka och rörlighet som jag rekommenderar att du tränar ca 2 gånger/vecka. Detta program skickas separat till din mail.
Du får pengarna tillbaka om du ångrar dig eller inte gillar träningsprogrammet.
Har du frågor? Skicka ett mail till hej@framatrorelse.se så svarar jag (Charlotte) så snart jag kan.
PS. Programmet finns tillgängligt 3 månader efter att loppet har passerat. Om du använder programmet inför någon annan tävling och behöver ha tillgång till det under en längre tid så kan du maila mig så löser jag det.
Det här programmen kommer hjälpa dig att klara 9 timmar på Ultravasan 90 km. Programmet innehåller en kul mix av distanspass, backpass, långpass och intervaller. Läs mer ›